Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Centrum Usług Społecznych w Czarnej Dąbrówce

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Spotkanie w CUS z dyrektorami szkół z terenu gminy Czarna Dąbrówka

Spotkanie z Dyrektorami Szkół  w dniu 17.04.2024r.

 

 W dniu 17.04.2024r. w Centrum Usług Społecznych odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół z terenu Gminy Czarna Dąbrówka. Na spotkaniu obecny był także Wójt Gminy Czarna Dąbrówka Pan Jan Klasa oraz Kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Pani Paulina Klejna. Dyrektor CUS Pani Jolanta Bork zapoznała dyrektorów z ,,Programem wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Czarna Dąbrówka” a także przedstawiła regulamin przyznawania nagrody Wójta. Zarówno program jak i regulamin zostały w dniu 04.04.2024r. przyjęte uchwałami Rady Gminy Czarna Dąbrówka. Przewodnicząca Komisji Alkoholowej Pani Marta Lutz wyjaśniła zasady ubiegania się o dofinansowania do programów edukacyjnych ze środków GKRPAiN i przedstawiła stworzony przez CUS program Komisji Alkoholowej.

 Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów z terenu Gminy Czarna Dąbrówka został wpisany w Program CUS. Dotychczas taka forma pomocy nie funkcjonowała na terenie Gminy. Głównym celem programu jest nagradzanie i promowanie uczniów uzdolnionych, motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy, rozwijania uzdolnień, talentów, zwiększenie aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów oraz promocja Gminy Czarna Dąbrówka jako gminy przyjaznej uzdolnionym uczniom.

Inicjatywa CUS bardzo szybko znalazła poparcie wśród społeczeństwa Gminy Czarna Dąbrówka.  Mieszkańcy gminy a także grono pedagogiczne uważają, że jest to duża motywacja dla uczniów oraz wyróżnienie za włożony trud i wysokie wyniki w nauce.

Program oraz regulamin przyznawania nagrody Wójta Gminy Czarna Dąbrówka, a także Program Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii zostały zamieszczone na stronie BIP CUS.

Rozmowy toczyły się w miłej i przyjaznej atmosferze, zapadły propozycje współpracy na rzecz społeczności lokalnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Jolanta Bork

Data wytworzenia:
18 kwi 2024

Osoba dodająca informacje

Jolanta Bork

Data publikacji:
18 kwi 2024, godz. 10:48

Osoba aktualizująca informacje

Jolanta Bork

Data aktualizacji:
18 kwi 2024, godz. 10:48